Kwetsbaar, moedig en raak...
Overpelt Op vrijdagavond 23 januari trok Lize Theunis samen met haar leerlingen van de 4de graad theater naar CC Palethe voor de voorstelling Het Ego. Het werd een bijzonder intense en boeiende avond. Actrices Anemone Valcke en Verona Verbakel gaven zich zowel letterlijk als figuurlijk bloot in een voorstelling rond grensoverschrijdend gedrag.
Aan de hand van videofragmenten, persoonlijke getuigenissen en scènes uit hun eigen ervaringen in de filmindustrie maakten ze thema’s als machtsverhoudingen en grenzen bespreekbaar. Bewegingstheater, humor, zang en interactie met het publiek wisselden elkaar af, waarbij de actrices knap balanceerden tussen luchtigheid en het tonen van pijnlijke emoties. Dat contrast kwam duidelijk binnen bij onze theaterleerlingen.
Tijdens de nabespreking bleef het eerst even stil, maar al snel kwamen de vragen en ontstond er een warm en open gesprek tussen de actrices en de jongeren. Er werd geluisterd, gedeeld en geleerd langs beide kanten.
Een bijzonder boeiende avond, die indruk maakte door de unieke theatervorm en de moed waarmee een kwetsbaar én uiterst relevant thema werd gebracht. Een inspirerend voorbeeld van wat theater kan betekenen.