Magisch ‘YOUniverse’ betovert het publiek

Magisch ‘YOUniverse’ betovert het publiek

Afgelopen weekend veranderde de schouwburg van Dommelhof in een adembenemend universum. Op vrijdag 29 en zaterdag 30 mei bracht de dansafdeling van Pelt haar langverwachte voorstelling YOUniverse. Verdeeld over drie voorstellingen schitterden maar liefst 90 danstalenten op het podium. Het werd een onvergetelijke reis voorbij de grenzen van tijd en ruimte.

Het publiek werd dit weekend meegezogen in het verhaal van Ikara. Verstrikt in zichzelf zocht zij een uitweg — reikend, cirkelend, versnellend en weer vertragend — om uiteindelijk op zoek te gaan naar de betekenis van haar eigen universum. Langs planeten en sterren reisde Ikara verder. Elk hemellichaam trok haar aan, maar zaaide tegelijk twijfel. Gevangen tussen verlangen en verwondering, en tussen verleiding en verscheurdheid, zweefde ze op fluisterende nevels en sprong ze in het vuur van de tweestrijd. Ze liet zich dragen en ontdekte zichzelf in de sluier van het bestaan, om dat alles uiteindelijk te delen met de toeschouwers in YOUniverse.

Een lust voor oog en oor

De thematiek van de voorstelling werd vertaald naar absolute pareltjes van choreografieën, waarin de 90 Peltse leerlingen het beste van zichzelf gaven. Hun passie en techniek spatten van het podium. De beleving werd compleet gemaakt door de sfeervolle, live pianobegeleiding die de emoties van de dansers feilloos versterkte.

Ook visueel was de productie een hoogvlieger. Dankzij de indrukwekkende scenografie van het projectatelier, de prachtige kostuums en een feeërieke, dynamische belichting waande het publiek zich echt in de kosmos.

We willen alle dansleerlingen, choreografen, muzikanten, kunstenaars, fotografen en de medewerkers achter de schermen bedanken! Dankzij hen werd YOUniverse een pareltje!

Foto’s: Toep van Kemenade. Klik hier voor het volledige album!
Foto’s Hen Heeren (volgen nog)